ارور کد های ماشین لباسشویی ال جی

در زمانی که همه چیز طبق روال معمول خود پیش نرود، ماشین لباس شویی ال جی در نمایشگر خود ارور کد هایی را به نمایش می گذارد. درک معنی این ارور کد ها شاید در نگاه اول کمی سخت به نظر برسد. در این بخش، قصد داریم شما را با معنی و مفهوم ارور کد های ماشین لباسشویی ال جی آشنا کنیم.

ارور 1dE ماشین لباسشویی ال جی

این خطا مربوط به باز بودن درب می شود.مطمئن شوید که درب ماشین لباسشویی ال جی کاملا بسته است. و یا این که چیزی مانع بسته شدن درب ماشین لباس شویی نشود. درب ها و لولا ها را مجددا چک کنید. یک بار درب را محکم باز و بسته کنید. احتمالاً مشکل شما حل خواهد شد! در غیر این صورت برای راهنمایی بیشتر و رفع مشکل، تکنسین های رایاسرویس را در جریان بگذارید.

ارور UE در لباسشویی ال جی

این ارور ماشین لباسشویی ال جی مربوط به نامتعادل بودن دستگاه است که می تواند به نا متعادل بودن لباس های آن مربوط شود. مطمئن شوید که ماشین لباسشویی ال جی در حالت تعادل قرار دارد. همچنین از دلایل مهم پیش آمدن این خطا می تواند پر کردن بیش از حد دیگ باشد. حداقل یک سوم از حجم لباسشویی ال جی باید خالی بماند.
برای حل این مشکل موارد زیر را بررسی کنید.

1- بررسی کنید که لباس های درون لباس شویی بیش از حد مجاز سنگین نباشد. (حوله بزرگ، رو فرشی، پرده، پتو و…)
2- امکان دارد که لباس ها به یک سمت از درام متمایل شده باشند. موضوع را بررسی کنید و پس از رفع آن مجددا لباس شویی را راه اندازی کنید.
3- اگر حجم لباس ها از حد معمول خیلی کمتر باشد نیز بروز این مشکل به دور از خاطر نیست.
4- بررسی کنید که آیا لباس هایی با قواره بزرگ را در کنار لباس هایی با قواره کوچک قرار داده اید؟ به عنوان مثال نباید پتو و ملحفه را در کنار لباس های پوشیدنی قرار دهید.

5- اگر دور خشک کن بسیار بالا باشد نیز بروز این خطا امکان پذیر است. دور خشک کن نباید بیش از 1000 باشد. اما اگر در حال خشک کردن لباس های سنگین هستید بهتر است دور خشک کن را بر روی 400 بگذارید.
6- پیشنهاد ما به شما این است که دستگاه را بر روی یک برنامه زمانی طولانی مدت مانند کتان و یا میکس، بدون لباس و مواد شوینده بگذارید. در صورتی که دستگاه شما بدون هیچ ایرادی به کار خود پایان داد ماشین لباسشویی ال جی شما فاقد ایراد است.

ارور کد های ماشین لباسشویی ال جی

اگر کماکان در رفع ایراد ماشین لباسشویی خود با مشکل مواجه هستید اصلا جای نگرانی وجود ندارد! کافیست تکنسین های رایا سرویس را در جریان بگذارید. تیم ما برای بررسی بیشتر مشکل در کمترین زمان ممکن در محل شما حاضر است!

ارور DE ماشین لباسشویی ال جی

این خطا مربوط به زه کش است. فیلتر زه کشی را جدا کنید و آن را تمیز کنید. پس از این که فیلتر زه کشی دستگاه را جدا کردید و سرویس نمودید لباس شویی ال جی را راه اندازی مجدد کنید. همچنین این خطا می تواند به کامل بسته نشدن درب دستگاه نیز مربوط شود. مطمئن شوید که درب دستگاه کامل بسته شده است.
بهتر است یک بار لولا ها را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که شی مزاحمی مانع از بسته شدن درب ماشین لباسشویی نشود.
اگر کماکان با مشکل مواجه هستید، تکنسین های رایا سرویس برای خدمت رسانی به شما آماده اند!

ارور CL ال جی

با خطای CL در ماشین لباس شویی ال جی مواجه شده اید؟ هیچ کدوم از کلید ها کار نمی کنند؟ قادر به تغییر تنظیمات و یا کار کردن با دستگاه خود نیستید؟ جای هیچ نگرانی نیست! با ما همراه باشید تا با این خطا و راه حل رفع آن بیشتر آشنا شویم
در واقع علامت CL را نمی توان ارور نامید. ماشین های لباسشویی ال جی ، دارای یک سطح ایمنی به نام قفل کودک هستند که به واسطه آن دستگاه از ایجاد تنظیمات ناخواسته توسط کودکان جلوگیری می کند. علامت CL و چشمک زدن آ« بر روی ماشین لباس شویی ال جی به معنای فعال بودن قفل کودک است. در این حالت به جز دکمه Power هیچ کدام از دکمه ها کار نخواهد کرد.

چگونه قفل کودک را در ماشین لباسشویی ال جی غیر فعال کنیم؟ (مدل های جدید)

در مدل های جدید تنها کاری که باید انجام بدهید این است که کلید Child lock را به مدت 3 الی 5 ثانیه نگهدارید. البته که در برخی مدل ها نیز باید PREWASH/CHILD LOCK را برای همین مدت پایین نگه دارید.

غیر فعال کردن قفل کودک در مدل های قدیمی تر

برخی از مدل های قدیمی تر ماشین لباس شویی ال جی از دکمه اختصاصی غیر فعال سازی قفل کودک بر خوردار نیستند. از هیمن رو مراحلی متفاوت از مدل های جدید را در پیش داریم. در مدل های قدیمی تر کافیست کلید های Temp و Option را برای مدت زمانی تقریبی معادل 3 تا 5 ثانیه پایین نگه دارید. در برخی دیگر از مدل ها نیز باید از دکمه های Rinse و Wash استفاده کنید.
اگر با وجود انجام مراحل بالا باز هم با غیر فعال سازی قفل کودک دستگاه خود با مشکل مواجه هستید و ارور ماشین لباسشویی ال جی را مشاهده کردید ، با رایاسرویس تماس بگیرید.

ارور CD ماشین لباس شویی ال جی

این مورد را نمی توان یک خطا نامید. پیغام CD به این معناست که برنامه خشک کن به صورت صد درصدی به پایان رسیده است. وقتی دستگاه به صورت صد در صدی مراحل خشک کردن را به پایان رسانده است اگر لباس ها سریعا خرج نشوند ممکن است گرمای درام به لباس ها آسیب وارد کند. حال دستگاه در حال خنک سازی است تا از آسیب های احتمالی به لباس های شما و یا حتی چروک شدن آنان جلوگیری کند. این مرحله از خنک سازی ماشین لباس شویی می تواند تا 4 ساعت طول بکشد. اگر قصد ندارید از برنامه خنک کننده ماشین لباسشویی ال جی پیروی کنید کافیست دکمه Pause را فشار دهید و لباس ها راخارج کنید.

ارور IE ماشین لباس شویی ال جی

این ارور ماشین لباسشویی ال جی زمانی رخ می دهد که ماشین لباسشویی شما قادر به پر کردن دستگاه با آب نیست. به عبارتی دیگر آب وارد دستگاه نمی شود. چند عاملی که باعث به وجود آمدن این خطا در ماشین لباسشویی شما می شوند عبارت اند از:

• ممکن است شلنگ ورودی ماشین لباسشویی مشکل داشته باشد و یا جرم گرفته باشد
• ممکن است آب منزل از لحاظ لوله کشی به مشکل برخورده باشد.
• مشکل از شیر برقی و یا برد و…

برای رفع مشکل اول از همه مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

• بررسی کنید که شیر آب منزل باز باشد و همین طور فشار آب نیز مناسب باشد.
• با بررسی کردن شلنگ ورودی مطمئن شوید که تا خوردگی در مسیر شلنگ وجود نداشته باشد.
• در صورتی که آب محله و شهر شما، دارای املاح زیادی است، به احتمال زیاد باید فیلتر ورودی را بررسی کنید و مطمئن شوید که آب از آن عبور می کند.
در نهایت در صورتی که باز هم با این خطا روبرو هستید کافیست رایا سرویس را در جریان بگذارید.

ارور OE ماشین لباس شویی ال جی

این ارور ماشین لباسشویی ال جی به این معناست که ماشین لباس شویی شما قادربه خالی کردن آب مورد استفاده حین شستشو نیست. علت این خطا می تواند مربوط به یکی از موارد زیر باشد:
• ارور OE می تواند به فاضلاب منزلتان مربوط باشد
• امکان دارد شلنگ تخلیه دستگاه مسدود شده باشد.
• ممکن است فیلتر صافی پمپ تخلیه جرم گرفته باشد.
• ایرادات مربوط به سخت افزار دستگاه مانند پمپ تخلیه، برد، سیم کشی و…
برای رفع این ارور به شما پیشنهاد میدهم قبل از هر چیز مراحل زیر را یک به یک انجام دهید.

• اول از همه بررسی کنید که آیا شلنگ خروجی پمپ تخلیه مشکلی ندارد؟ آیا خروجی مسدود نشده است؟ حتی اگر فاضلاب منزل گرفتگی داشته باشد ممکن است مانع تخلیه لباسشویی شود.
• با بررسی مسیر شلنگ مطمئن شوید که تا خورگی و یا جرم گرفتگی وجود نداشته باشد.
• ارتفاع شلنگ تخلیه نیز از زمین بسیار حائز اهمیت است. شلنگ تخلیه باید حداقل 60 سانتی مترو حداکثر یک متر از سطح زمین بالا تر باشد تا آب بتواند به راحتی خارج و به فاضلاب هدایت شود.

• اگر ماشین شما در جلوی خود فیلتر دارد، فیلتر پمپ تخلیه را باز و تمیز کنید. محل قرارگیری فیلتر درست در جلوی ماشین لباسشویی و قسمت پایینی آن است؛ درپوش فیلتر پمپ را جدا کرده و شلنگ جلوی ماشین را کاملاً آزاد کنید. سپس درپوش را از شلنگ جدا کنید و بدین ترتیب، آب باقیمانده ای که درون آن است را تخلیه کنید. حالا پیچ فیلتر پمپ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا فیلتر جدا شود. فیلتر را خوب بشویید و قسمت داخلی پمپ را با برس مخصوص کاملا تمیز کنید. در آخر، فیلتر را بسته و درپوش شلنگ را در جای همیشگی خود بگذارید.

ارور t CL در ماشین شستشو ال جی

این ارور مربوط به رسوب زدایی داخلی دستگاه است. برای حل این مشکل کافیست مراحل زیر را با دقت هر چه تمام تر انجام دهید.
• مقداری مناسب از مواد رسوب زا را داخل جاپودری بریزید.
• سپس کلید Tub Clean را به مدت 3 ثانیه بفشارید.
• در مرحله آخر کافیست کلید Start را فشار دهید.
اگر در رفع ارور ماشین لباس شویی ال جی به مشکل خوردید، تکنسین های رایا سرویس آماده کمک به شما هستند. می توانید به صورت آنلاین درخواست سرویس دهید و از تخفیف ویژه رایاسرویس برخوردار شوید!

 

 

 

آخرین مطالب

دسته ها

ثبت در خواست آنلاین

برای نصب ، سرویس و تعمیرات خود حتی در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت
  • شماره را بدون صفر وارد نمایید.مانند : 9121234567

تماس با ما

  • نمایندگی شرق تهران: رسالت بنی هاشم خیابان رحیمی پلاک ۱۰ واحد ۲

  • نمایندگی غرب تهران: فلکه دوم صادقیه، پشت پارک استقلال، مجتمع پردیسان، واحد 8

  • ساعت کاری در روزهای عادی: 8 صبح الی 18 عصر

اطلاعات تماس

  • 021-26329867

  • 021-44008264

  • 09126030680

  • 09901818456

1399 – تمامی حقوق این وب سایت متعلق به رایاسرویس میباشد.