خطای OFF در یخچال فریزر ال جی

یخچال فریزر ال جی شما از کارخانه به قابلیت نمایشی (DEMO MODE) مجهزر شده است.
به واسطه این قابلیت و در هنگام فعال بودن آن، تمام سیستم های خنک کننده و موتور دستگاه در حالت آماده باش قرار می گیرد. این حالت به جهت کاهش مصرف برق در فروشگاه های بزرگ انجام می شود. زمانی که این حالت فعال است شما با خطای یخچال فریزر ال جی OFF بر یخچال  ال جی خود با مواجه می شوید.

طریقه غیر فعال کردن خطای OFF (حالت نمایشی) در یخچال فریزر ال جی

 1. برای غیر فعال سازی حالت نمایشی، دکمه های REFRIGERATOR و همین طور ICE PLUS را به مدت پنج ثانیه به صورت همزمان نگه دارید.
 2. پس از این که به مدت پنج ثانیه این دو دکمه را نگه داشتید صدای بوق کنترل پنل را خواهید شنید. پس از آن جهت تایید غیرفعالسازی حالت دمو، دمای یخچال فریزر به نمایش در می آید.

خطای ER IS و یا 15  در یخچال ال جی

این کد ، نشانه ای از خراب بودن موتور فن یخساز یخچال های ال جی است. همین طور می تواند به قطعی سنسور یخساز نیز مربوط شود. متاسفانه برای این مشکل، راه حل خانگی وجود ندارد. جهت بررسی بیشتر موضوع، تکنسین های رایا سرویس را در جریان بگذارید.

خطای کد ER 22 در یخچال فریزر ال جی

خطا 22 در یخچال ال جی نشان از مشکل در رله کمپرسور یخچال فریزر شما دارد. متاسفانه برای این مشکل، راه حلی جز تعمیر و تعویض قطعات وجود ندارد. تکنسین های زبده رایا سرویس برای کمک به شما در هر لحظه آماده اند!

خطای کد ER 67 در یخچال فریزر ال جی

به طور کلی این خطا کد به هدر رفت انرژی در یخچال اشاره دارد. ممکن است فضای خالی در درب وجود نداشته باشد و همین موضوع مانع بسته شدن کامل درب شود.

همینطور باید فریزر را کاملا چک کنید و از پر نبودن آن اطمینان حاصل کنید. درب یخچال را بررسی نمائید و از بسته بودن کاملا آن مطمئن شوید.

همچنین قفل درب و لاستیک های اطراف درب را بررسی کنید.

پس از انجام مراحل بالا یخچال را از پریز به بیرون بکشید و دوباره اتصال به برق را برقرار کنید.

اگر همچنان مشکل داشتید، تکنسین های رایاسرویس را در جریان بگذارید.

خطای یخچال فریزر ال جی

خطای ER CF در یخچال فریزر ال جی

به طور کلی می توان گفت که این خطا به فن پشت یخچال که وظیفه خنک کردن کندنسر را بر عهده دارد اشاره دارد. خطا CF یعنی بازخورد سیگنال فن پشتی کمتر از 65 ثانیه است. متاسفانه برای این خطا راهکار مشخصی وجود ندارد. باید تعمیر کاران را در جریان بگزارید تا در صورت لزوم قطعه مربوطه تعویض گردد.

خطای CO در یخچال فریزر ال جی

این خطا کد به خطای ارتباط معروف است. این خطا به عدم ایجاد ارتباط ما بین برد یخچال و نمایشگر اطلاعات اشاره دارد. متاسفانه برد دستگاه شما قادر نیست اطلاعات را بر روی نمایشگر به درستی نمایش دهد.

در صورت لزوم برد کنترلی نمایشگر، PCB و یا سیم کشی های مربوطه نیاز به تعویض دارد.

خطای ER dH در یخچال فریزر ال جی

این ارور یخچال ال جی کد مرببوط به واحد دیفراست (ضد برفک) در یخچال فریزر ال جی است. در زمانی که یخچال فریزر مشغول به دیفراست است، اگر این عمل بیش از یک ساعت به طول بیانجامد، نشان از ناتوان ماندن یخچال فریزر در این امر دارد.

برای رفع این خطا کافیست:

 • دوشاخه یخچال را به مدت دو دقیقه از پریز خارج کنید
 • پس از روشن کردن یخچال، واحد دیفراست ریست می شود و مجددا کار خود را شروع می کند.

اگر مجددا با این خطا مواجه شدید جای هیچ نگرانی نیست! تیم رایا سرویس آماده خدمت رسانی به شماست!

خطای F dH یخچال فریزر ال جی

این خطا کد مرببوط به واحد دیفراست (ضد برفک) در یخچال فریزر ال جی است. در زمانی که یخچال فریزر مشغول به دیفراست است، اگر این عمل بیش از یک ساعت به طول بیانجامد، نشان از ناتوان ماندن یخچال فریزر در این امر دارد.

برای رفع این خطا کافیست:

 • دوشاخه یخچال را به مدت دو دقیقه از پریز خارج کنید
 • پس از روشن کردن یخچال، واحد دیفراست ریست می شود و مجددا کار خود را شروع می کند.

اگر مجددا با این خطا مواجه شدید جای هیچ نگرانی نیست! تیم رایا سرویس آماده خدمت رسانی به شماست!

خطای F dS یخچال ال جی

این خطا به سنسور دیفراست فریزر اشاره دارد. مشکلات احتمالی سیم کشی و یا اتصال کوتاه سنسور را موشکافانه ببرسی کنید. همین طور ممکن است مجموعه کنترلر آسیب دیده باشد که در این صورت نیاز به تعویض دارد. مجموعه کنترلر تشکیل شده از ترمیستور دیفراست و فیوز برای سیستم دیفراست است.

خطای r dS یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی به سنسور دیفراست یخچال اشاره دارد. مشکلات احتمالی سیم کشی و یا اتصال کوتاه سنسور را موشکافانه ببرسی کنید. همین طور ممکن است مجموعه کنترلر آسیب دیده باشد که در این صورت نیاز به تعویض دارد. مجموعه کنترلر تشکیل شده از ترمیستور دیفراست و فیوز برای سیستم دیفراست است.

آخرین مطالب

دسته ها

ثبت در خواست آنلاین

برای درخواست نصب، سرویس و تعمیر حتی در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

تماس با ما

 • نمایندگی شرق تهران: رسالت بنی هاشم خیابان رحیمی پلاک ۱۰ واحد ۲

 • نمایندگی غرب تهران: فلکه دوم صادقیه، پشت پارک استقلال، مجتمع پردیسان، واحد 8

 • ساعت کاری در روزهای عادی: 8 صبح الی 18 عصر

اطلاعات تماس

 • 021-26329867

 • 021-44008264

 • 09126030680

 • 09901818456

1399 – تمامی حقوق این وب سایت متعلق به رایاسرویس میباشد.